Yaşar Güler’den şehit ve gazi çocuklarına: Geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizsiniz

1713608289 Yasar Gulerden sehit ve gazi cocuklarina Gelecegimizin guvencesi yasama sevincimizsiniz

Yaşar Güler’den şehit ve gazi çocuklarına: Geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizsiniz

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi çocukları ile buluştu.


İHA

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, şehit ve gazi çocuklarını unutmadı.

Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bakanlık binasında ağırlandı.

Güler, burada çocuklarla yakından ilgilenerek, okul hayatlarıyla ilgili sorular sordu.

“23 Nisan, aynı zamanda TBMM’nin açıldığı gündür”

Bakan Yaşar Güler şunları söyledi:

“Siz kıymetli evlatlarımızı, bu anlamlı gün münasebetiyle Bakanlığımızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bundan bir asır önce ülkemizin bir kısmı işgal edilmişti. Ama kahraman atalarımız, bu zor zamanlarda Millî Mücadele’yi başlattı ve Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu. İşte sizler için özel bir gün olan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de açıldığı gündür. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere atalarımız, Meclis vasıtasıyla yürüttükleri Millî Mücadele sayesinde, vatanımızı işgalden kurtarıp Cumhuriyetimizi kurdular”.

Yasar Gulerden sehit ve gazi cocuklarina Gelecegimizin guvencesi yasama sevincimizsiniz

“Kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz”

Bugün Türkiye’de özgürce yaşıyorsak bunda en büyük payın aziz şehit ve gazilerimize ait olduğunu belirten Güler, ”Bizler de onların emaneti olan aziz vatanımızı korumak ve kollamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sizler de geçmişi zaferlerle dolu şanlı tarihimizi çok iyi bilmeli, ileride ülkemize hizmet edebilmek için kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz. Çünkü sizler, tarihte olduğu gibi bugün de vatan topraklarını korumak ve savunmak için cesaretle ve fedakârca görevini yaparken şehit ve gazi olan kahramanlarımızın evlatlarısınız.” dedi.

1713608288 147 Yasar Gulerden sehit ve gazi cocuklarina Gelecegimizin guvencesi yasama sevincimizsiniz

“Geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizsiniz”

Çocukların geleceğin güvencesi olduğunu vurgulayan Güler, “Şehit ve gazilerimizin en kutsal emaneti ve canımızdan bir parça olan sizleri çok seviyoruz. Kocaman yüreğinizle, bugünün çocukları yarının büyükleri olarak; geleceğimizin teminatı, asil milletimizin en güzide bireylerisiniz. Devletimiz, siz değerli çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak, iyi şartlarda eğitim almanızı sağlamak için tüm imkânlarını seferber ediyor. Çünkü sizler, geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bizlere armağan eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle; kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, siz değerli evlatlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

1713608288 880 Yasar Gulerden sehit ve gazi cocuklarina Gelecegimizin guvencesi yasama sevincimizsiniz1713608288 387 Yasar Gulerden sehit ve gazi cocuklarina Gelecegimizin guvencesi yasama sevincimizsiniz Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)